201702 pilka wodnaBasen OLIMPIC w gminie Strawczyn nieustannie rozszerza swoją ofertę. Obok licznych zajęć i propozycji zarówno dla młodszych, jak i starszych, oferowana jest możliwość  nieodpłatnego korzystania z boiska do gry w piłkę wodną wraz z niezbędnym do zabawy sprzętem.

Boisko do gry w piłkę wodną na życzenie
W każdy czwartek w godzinach od 20:00 do 21:45 do dyspozycji gości basenu OLIMPIC w Strawczynku oddano boisko do gry w piłkę wodną. – To kolejna propozycja w bogatym już wachlarzu zajęć prowadzonych na tutejszym basenie – mówi Michał Dziura, specjalista do spraw ratownictwa wodnego. – W każdy czwartek w określonych godzinach na specjalnie życzenie pływających przemieniamy dwa tory basenu sportowego na boisko do gry w piłkę wodną. Zarówno miejsce, jak i sprzęt, czyli bramki i piłki są udostępniane nieodpłatnie. Jedyny koszt jaki muszą ponieść gracze, to kupno biletu upoważniającego do wejścia na basen – poinformował Michał Dziura.

- Basen w Strawczynku jest wizytówką gminy Strawczyn – podkreśla Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. -  W swojej ofercie ma cały wachlarz ciekawych zajęć, dzięki czemu jest tak chętnie odwiedzany nie tylko przez mieszkańców gminy Strawczyn, czy gmin sąsiednich, ale także przez mieszkańców Kielc. Cieszymy się, że potencjał tego miejsca, jest w pełni wykorzystywany – dodaje wójt Tadeusz Tkaczyk.

Świetna zabawa dla każdego
Waterpolo, czyli piłka ręczna w wodzie, to dyscyplina sportu, która łączy ducha gier zespołowych z aktywnością fizyczną w wodzie. – Do zabawy zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych, klientów indywidualnych. Mile widziane są oczywiście zorganizowane drużyny – poinformował Michał Dziura. - Ze sprzętu mogą skorzystać także szkoły w ramach zajęć wychowania fizycznego, czy zajęć dodatkowych. Wystarczy zgłosić ratownikowi chęć gry w piłkę wodną – dodał Michał Dziura.
Waterpolo jest dyscypliną, która zyskuje w Polsce coraz większą popularność. To świetny sposób na aktywne spędzanie czasu. – Aby grać w piłkę wodną wystarczy umieć pływać – powiedział Michał Dziura. - Podczas gry wzmacniamy mięśnie, koordynację ruchową i kondycję, a więc ta aktywność ma wiele zalet. Poza tym, daje mnóstwo frajdy i jak każda gra zespołowa, wiele emocji. Chcemy zachęcić do ruchu w wodzie. Na basenie nie tylko można pływać, ale brać udział w emocjonujących rozgrywkach – zaznacza Michał Dziura.
Z boiska mogą korzystać zarówno dzieci, dorośli, klienci indywidualni, jak i grupy zorganizowane.