6 kilometrów kanalizacji grawitacyjno-tłocznej, 16 przydomowych pompowni oraz jedna sieciowa przepompownia ścieków – samorządowcy gminy Strawczyn pozyskali ponad milion złotych dofinansowania zewnętrznego na realizację ważnej dla mieszkańców inwestycji.

3 lipca wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk podpisał umowę z marszałkiem Adamem Jarubasem oraz członkiem Zarządu Województwa Piotrem Żołądkiem na dofinansowanie zadania pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Oblęgór ul. Widoma i ul. Studzianki. – Dofinansowanie pokryje 63,63% kosztów inwestycji, co jest dla nas ogromną pomocą – mówi wójt Tadeusz Tkaczyk. – W działaniach samorządowych mocno stawiamy na poprawę jakości życia mieszkańców na terenie gminy Strawczyn, a budowa kanalizacji jest niezaprzeczalnie wyznacznikiem naszych czasów. Dlatego aplikujemy o kolejne środki zewnętrzne, które pozwalają przeprowadzać tak duże i kosztowne zadania. Tym razem do gminy Strawczyn popłynie ponad milionowe dofinansowanie, z czego bardzo się cieszymy. Nie spoczywamy jednak na laurach i podejmujemy kolejne działania na rzecz lokalnej społeczności – dodaje wójt.

Zadanie przewiduje budowę 6 kilometrów kanalizacji grawitacyjno-tłocznej. W miejscach, gdzie nie będzie możliwa budowa tego rodzaju kanalizacji powstaną przydomowe pompownie. Wybudowana zostanie także jedna przepompownia ścieków. – Przetarg dla wykonawców został już ogłoszony, a prace budowlane ruszą zaraz po podpisaniu umowy z tą firmą, która przedstawi najkorzystniejszą ofertę. Planowane zakończenie realizacji zadania przewidujemy na maj 2019 roku – informuje wójt Tadeusz Tkaczyk.

Kwota dofinansowania wynosi 1 milion 231 tysięcy 39 złotych. Zostanie ona przekazana w ramach projektu „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.