witokrzyska victoria 2018 1 20180216 1717524017Gmina Strawczyn w gronie najlepszych samorządów województwa świętokrzyskiego. Nominacja do ”Świętokrzyskiej Victorii” odebrana!

Podczas uroczystej gali 13 lutego br. w Międzynarodowym Centrum Kultur w Kielcach już po raz dziesiąty wręczono nagrody „Świętokrzyskiej Victorii”. Nominację do Nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego w kategorii „Samorządność” otrzymała Gmina Strawczyn. Znalazła się tym samym – jako jedna z zaledwie pięciu gmin województwa świętokrzyskiego – w zacnym gronie nominowanych.

„Świętokrzyska Victoria” to nagroda Samorządu Województwa, której celem jest promowanie najbardziej aktywnych świętokrzyskich samorządów, przedsiębiorstw i osób – społeczników, działających na rzecz swoich środowisk. Przyznawana jest w trzech kategoriach: „Samorządność”, „Osobowość” i „Przedsiębiorczość”.

Laureatem prestiżowej nagrody w kategorii „Samorządność” zostało miasto Starachowice. W kategorii „Przedsiębiorczość” statuetkę otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie, natomiast w kategorii „Osobowość” nagrodę otrzymał profesor Stanisław Żak.