Laur Świętokrzyski27 kwietnia w Targach Kielce odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Wojewody Świętokrzyskiego „Laur Świętokrzyski”. W tym roku przyznano ją w siedmiu kategoriach. W zaszczytnym gronie nominowanych znalazły się także gminy Strawczyn i Morawica, które otrzymały nominację w kategorii „Gmina Innowacyjna”.

Nagrody przyznano w kategoriach: „Przedsiębiorstwo przyjazne środowisku”, „Gmina innowacyjna”, „Gmina przyjazna rodzinom i seniorom”, „Działanie na rzecz bezpieczeństwa”, „Działanie na rzecz polskiej pamięci historycznej”, „Lider dobroczynności”, „Osiągnięcie sportowe roku”. Gminy Strawczyn i Morawica otrzymały nominację w kategorii „Gmina Innowacyjna” tuż obok Miasta Kielce. Jak podkreślano podczas gali, już sama nominacja do „Laura Świętokrzyskiego” to wyróżnienie dla tych, którzy wnoszą wkład w rozwój i promocję regionu oraz przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku ziemi świętokrzyskiej nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

- Otrzymana nominacja do nagrody „Laur Świętokrzyski” jest potwierdzeniem tego, że idziemy dobrą drogą. Za nami szereg ważnych inwestycji, między innymi budowa popularnego w całym województwie świętokrzyskim nowoczesnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego z krytą pływalnią, stadionem lekkoatletycznym, polem do minigolfa, skateparkiem i kortem tenisowym, czy budowa przedszkola stworzonego na miarę XXI wieku – wymienia Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. -  Nie zamierzamy jednak spoczywać na laurach. Przed nami kolejne wyzwania i kolejne inwestycje, jak chociażby budowa jedynej tego typu w regionie ścieżki dydaktycznej z mnóstwem atrakcji, nowoczesnej hali sportowej ze strzelnicą, czy oczyszczalni ścieków, a także kolejnego przedszkola i żłobka. Z tego miejsca dziękuję Kapitule Plebiscytu za docenienie działań samorządu gminy Strawczyn, w tak istotnej dla nas dziedzinie – innowacyjności – dodaje wójt Tadeusz Tkaczyk. Nominację z  rąk wojewody, Agaty Wojtyszek, w imieniu wójta odebrała sekretarz gminy Strawczyn, Ewa Wawrzeńczyk.

Laut Świętokrzyski - gala