Dyplom - Polska Nagroda Inteligentnego RozwojuGmina Strawczyn oraz jej gospodarz Tadeusz Tkaczyk znaleźli się w zaszczytnym gronie nominowanych w ogólnopolskim plebiscycie – Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Prestiżowe wyróżnienie honoruje tych, których cechuje największy stopień innowacyjności i skuteczności w podejmowanych działaniach. To już trzecia nominacja gminy Strawczyn w tegorocznym plebiscycie!

Wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii „Samorządowiec kadencji 2014-2018”. Kapituła plebiscytu doceniła jego starania w umacnianie innowacyjnego potencjału gminy oraz zwiększanie komfortu życia mieszkańców. – Gmina Strawczyn jest niewielką gminą, ale posiadającą ogromny potencjał – mówi wójt Tadeusz Tkaczyk. – Jej dynamiczny rozwój potwierdza to, że obrana droga zarządzania jest słuszna. Niewiele małych gmin w województwie świętokrzyskim może pochwalić się tak rozwiniętą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, czy nowoczesnymi placówkami oświatowymi. Za nami budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego z krytą pływalnią, stadionem lekkoatletycznym, polem do minigolfa, skateparkiem i kortem tenisowym, czy budowa przedszkola stworzonego na miarę XXI wieku. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach. Przed nami kolejne wyzwania i kolejne inwestycje - budowa jedynej w regionie ścieżki dydaktycznej z mnóstwem atrakcji, nowoczesnej hali sportowej ze strzelnicą, czy oczyszczalni ścieków, a także kolejnego przedszkola i żłobka. W naszych działaniach zawsze pamiętamy o potrzebach lokalnej społeczności i staramy się nie tylko słuchać jej głosu, ale przede wszystkim słyszeć i rozumieć, co do nas mówi – dodaje wójt.

Gmina Strawczyn otrzymała nominację do ogólnopolskiej nagrody w kategorii „Samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi”. – W naszych działaniach nie zapominamy także o przedsiębiorcach – podkreśla wójt Tadeusz Tkaczyk. - Z myślą o nich przygotowaliśmy szereg udogodnień oraz liczne tereny inwestycyjne. Cały obszar gminy jest pokryty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. To idealne miejsce dla biznesu – dodaje wójt.

Przypomnijmy, gmina Strawczyn jest już nominowana do tegorocznego wyróżnienia w ramach Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju w kategorii „Polscy liderzy wykorzystywania funduszy europejskich”. Laureaci są wybierani w oparciu o przeprowadzone inwestycje i zadania, do realizacji których zostały wykorzystane fundusze unijne. Pod uwagę jest brana także szczególna dbałość o rozwój regionu oraz lokalnej społeczności, jak również dotarcie z projektem do jak najszerszego grona opinii publicznej. Gmina Strawczyn została doceniona za projekt „Budowa żłobka w Strawczynie w ramach budowy budynku przedszkola i żłobka w Strawczynie”.

Gala finałowa plebiscytu odbędzie się 19 października 2018 roku podczas Forum Inteligentnego Rozwoju. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła dr Alicja Adamczak, Prezes Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej. Inicjatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju, a partnerem merytorycznym w plebiscycie Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju działające przy Politechnice Śląskiej.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju - Gmina Strawczyn

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju - Wójt Gminy Tadeusz Tkaczyk