2018

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Gminę Strawczyn w 2018 roku

2018 07 30 2

2018 07 30 3

Dyplom - Polska Nagroda Inteligentnego RozwojuGmina Strawczyn oraz jej gospodarz Tadeusz Tkaczyk znaleźli się w zaszczytnym gronie nominowanych w ogólnopolskim plebiscycie – Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju. Prestiżowe wyróżnienie honoruje tych, których cechuje największy stopień innowacyjności i skuteczności w podejmowanych działaniach. To już trzecia nominacja gminy Strawczyn w tegorocznym plebiscycie!

Wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk otrzymał nominację do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 w kategorii „Samorządowiec kadencji 2014-2018”. Kapituła plebiscytu doceniła jego starania w umacnianie innowacyjnego potencjału gminy oraz zwiększanie komfortu życia mieszkańców. – Gmina Strawczyn jest niewielką gminą, ale posiadającą ogromny potencjał – mówi wójt Tadeusz Tkaczyk. – Jej dynamiczny rozwój potwierdza to, że obrana droga zarządzania jest słuszna. Niewiele małych gmin w województwie świętokrzyskim może pochwalić się tak rozwiniętą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, czy nowoczesnymi placówkami oświatowymi. Za nami budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego z krytą pływalnią, stadionem lekkoatletycznym, polem do minigolfa, skateparkiem i kortem tenisowym, czy budowa przedszkola stworzonego na miarę XXI wieku. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach. Przed nami kolejne wyzwania i kolejne inwestycje - budowa jedynej w regionie ścieżki dydaktycznej z mnóstwem atrakcji, nowoczesnej hali sportowej ze strzelnicą, czy oczyszczalni ścieków, a także kolejnego przedszkola i żłobka. W naszych działaniach zawsze pamiętamy o potrzebach lokalnej społeczności i staramy się nie tylko słuchać jej głosu, ale przede wszystkim słyszeć i rozumieć, co do nas mówi – dodaje wójt.

Gmina Strawczyn otrzymała nominację do ogólnopolskiej nagrody w kategorii „Samorząd przyjazny mieszkańcowi i inwestorowi”. – W naszych działaniach nie zapominamy także o przedsiębiorcach – podkreśla wójt Tadeusz Tkaczyk. - Z myślą o nich przygotowaliśmy szereg udogodnień oraz liczne tereny inwestycyjne. Cały obszar gminy jest pokryty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. To idealne miejsce dla biznesu – dodaje wójt.

Dyplom - Modernizacja Roku 2017

Perły Samorządy - DyplomGmina Strawczyn zajęła II miejsce w kraju w kategorii gmin wiejskich. W kategorii włodarz gminy wiejskiej wysokie IV miejsce w kraju otrzymał wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk. W pierwszej dziesiątce najlepszych włodarzy z terenu całej Polski, jako jeden z dwóch z województwa świętokrzyskiego znalazł się także wójt gminy Bieliny Sławomir Kopacz, który uplasował się na VIII miejscu. Nagrodę za zdobycie III miejsca w grupie gmin wiejskich powyżej 5 tys. mieszkańców otrzymała także skarbnik gminy Strawczyn Justyna Stępień.
„Perły Samorządu” przyznano już po raz szósty. Uroczysta gala wręczenia nagród Dziennika Gazety Prawnej odbyła się 17-18 maja w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Niezależny ranking

Ideą rankingu było wybranie najlepszych prezydentów, burmistrzów i wójtów oraz gmin, wyróżniających się szczególną działalnością w zakresie inwestycji, ochrony środowiska oraz turystyki, sportu i rekreacji. Sprawdzano nie tylko działania promocyjno – kulturalne, ale wzięto też pod lupę działania gmin oraz tego, jak potrafiły sobie poradzić z pozyskaniem środków unijnych w poprzednich latach. – Otrzymane wyróżnienie jest wyjątkowe, ponieważ udział w Rankingu Pereł Samorządu jest całkowicie bezpłatny, a w kapitule plebiscytu zasiadają eksperci do spraw samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarze Gazety Prawnej, co gwarantuje niezależność i równość szans – podkreśla Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. – Kolejne wyróżnienie w plebiscycie jest potwierdzeniem tego, że idziemy w dobrym kierunku, że tak należy dalej pracować. Jednocześnie jest również dalszym wyzwaniem i motorem napędowy do tego, aby nie osiadać na laurach. Nie ukrywam radości, tym bardziej, że od lat dostajemy „Perły” i jesteśmy w krajowej czołówce. To nas mobilizuje do dalszej, wytężonej pracy – dodaje wójt Tadeusz Tkaczyk.

Laur Świętokrzyski27 kwietnia w Targach Kielce odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Wojewody Świętokrzyskiego „Laur Świętokrzyski”. W tym roku przyznano ją w siedmiu kategoriach. W zaszczytnym gronie nominowanych znalazły się także gminy Strawczyn i Morawica, które otrzymały nominację w kategorii „Gmina Innowacyjna”.

Nagrody przyznano w kategoriach: „Przedsiębiorstwo przyjazne środowisku”, „Gmina innowacyjna”, „Gmina przyjazna rodzinom i seniorom”, „Działanie na rzecz bezpieczeństwa”, „Działanie na rzecz polskiej pamięci historycznej”, „Lider dobroczynności”, „Osiągnięcie sportowe roku”. Gminy Strawczyn i Morawica otrzymały nominację w kategorii „Gmina Innowacyjna” tuż obok Miasta Kielce. Jak podkreślano podczas gali, już sama nominacja do „Laura Świętokrzyskiego” to wyróżnienie dla tych, którzy wnoszą wkład w rozwój i promocję regionu oraz przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku ziemi świętokrzyskiej nie tylko w Polsce, ale i w Europie.