Strona główna
Zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 31 lipca 2014 15:44

INFORMACJA

Producenci rolni (rolnicy) będą mogli składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do tutejszego urzędu:

Więcej…
 
Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 lipca 2014 09:26

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie - Oddział w Radomiu zapraszają do udziału w VI edycji konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne 2014. Jego celem jest  szerzenie dobrych praktyk w zakresie rolnictwa ekologicznego, wdrażanie takich samych rozwiązań w gospodarstwach rolnych oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego. Termin nadsyłania wniosków upływa 10 sierpnia.
Konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne 2014 przebiegać będzie w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. Gospodarstwa oceniane będą w kategoriach  „ekologia-środowisko” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe”. Do etapu krajowego przejdą laureaci konkursu wojewódzkiego w poszczególnych kategoriach.

Poprawiony: środa, 30 lipca 2014 09:27
Więcej…
 
IV Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 lipca 2014 09:24

O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw podczas IV Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach 22-24 września br. w Katowicach.
Wydarzenie to jest już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.

Więcej…
 
Fundusz sołecki - wniosek PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 lipca 2014 09:48

Poniżej do pobrania elektroniczna wersja wniosku sołectwa w sprawie przeznaczenia środków funduszu sołeckiego.

Pobierz: Wniosek

 
Punkt Informacji o Funduszach Europejskich PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 lipca 2014 07:43

Pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich w Kielcach odwiedzają  gminy w województwie świętokrzyskim i spotykają się z mieszkańcami, którzy chcą otrzymać praktyczne i ważne informacje o Funduszach Europejskich, aby potem móc skorzystać z dofinansowania. Najbliższe spotkanie odbędzie się 25 lipca w Juraparku w Bałtowie, a kolejne 1 sierpnia w Parku Etnograficznym w Tokarni.
Osoby, które będą uczestniczyć w spotkaniu dowiedzą się: z jakiego programu finansowanego z Funduszy Europejskich można skorzystać, do której instytucji trzeba się zwrócić, aby skutecznie ubiegać się o dotację oraz w jaki sposób rozliczyć otrzymane wsparcie. Pracownicy podpowiadają także jakie projekty obecnie są realizowane, z których można wziąć udział (szkolenia, kursy, itp.). Na miejscu udostępnione zostaną bezpłatne materiały informacyjne.

Więcej…
 
Latarnicy Polski Cyfrowej PDF Drukuj
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 lipca 2014 07:36

Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” ogłasza nabór kandydatów na Latarników Polski Cyfrowej - wolontariuszy, którzy w lokalnych środowiskach prowadzić będą – w ramach projektu Polska Cyfrowa Równych Szans i zgodnie z jego założeniami - zajęcia wprowadzające pokolenie osób w wieku 50+ w świat Internetu, usług cyfrowych i komputera.

Kandydaci wezmą udział w szkoleniu, którego ukończenie jest pierwszym warunkiem uzyskania certyfikatu Latarnika Polski Cyfrowej. Po uzyskaniu certyfikatu 200 nowych osób reprezentujących gminy, w których zdiagnozowano największe zapotrzebowania na działania aktywizujące cyfrowo pokolenie 50+, w tym gminy nie objęte dotąd działaniami Latarników, będzie miało za zadanie rozpocząć działania w swoich środowiskach lokalnych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 154

GOSPODARKA ODPADAMI

Wzór deklaracji

Nowy System Gospodarki Odpadami

Zmiana ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Harmonogram Zbiórki Odpadów

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Moda na kompostowanie

Wyszukiwarka

Wirtualna strefa

Wirtualny spacer

Miasta Partnerskie

Falkenstein
Falkenstein (Niemcy)


Chodorów
Chodorów (Ukraina)

PLAN ZAGOSP.PRZESTRZ.

Plan Zagospodarowania Przestrzennego


Gminny Portal Mapowy

Pomoc dla Stasia

Pomoc dla Stasia

SPORT I REKREACJA

Święto Gminy - STRAWCZYNADA

Orlik 2012 - Moje Boisko

Zbiornik wodny Strawczyn

Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Strawczynku

Aktualności Samorządowego Centrum Kultury i Sportu

ZIEMIA STRAWCZYŃSKA

Ziemia Strawczyńska

Zdrowie

Pozycja bezpieczna
Badania cytologiczne
Badania mammograficzne