Aktualności

Wybierz poniżej temat, a następnie tytuł elementu, by go przeczytać.

OGŁOSZENIE
Informuję, że od dnia 10 sierpnia 2020 roku do odwołania ograniczam funkcjonowanie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strawczynie:

1. Wstrzymuje się do odwołania:
- wstęp interesantów do budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej,
- przyjęcia interesantów przez Kierownika oraz pracowników GOPS.

2. Zaleca się załatwianie wszelkich spraw urzędowych z wykorzystaniem:
- e-usług,
- przesyłanie korespondencji na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub fax 41 30-38-018,
- korzystanie z drogi korespondencyjnej tradycyjnej przesyłki pocztowej na adres: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strawczynie,
- telefonicznie pod nr tel.: 41 30-38-018.

To będzie nie lada atrakcja!
W gminie Strawczyn rozpoczęto budowę ścieżki narciarsko-biegowo-rowerowej. W jej ramach w miejscowości Niedźwiedź przy zalewie powstaje już altana wraz z tężnią solankową, której mikroklimat wykorzystuje się w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych. Będzie to nie lada atrakcja zarówno dla mieszkańców gminy, jak i przyjezdnych turystów. Na realizację zadania pozyskano znaczące dofinansowanie zewnętrzne.

Gmina Strawczyn stale rozwija się pod względem nowych zadań mających służyć zarówno jej mieszkańcom, jak i przyjezdnym gościom. Ciekawą propozycją dla miłośników rekreacji i ruchu na świeżym powietrzu z pewnością będzie powstająca tu właśnie ścieżka narciarsko-biegowo-rowerowa.
Realizacja inwestycji rozpoczęła się budową altany z tężnią solankową, która powstaje w miejscowości Niedźwiedź. Warto dodać, że mikroklimat wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych.
- Ścieżka narciarsko-biegowo-rowerowa będzie służyła nie tylko uprawianiu sportu, ale też doskonale połączy rekreację z profilaktyką prozdrowotną. Na jej trasie powstaje tężnia o właściwościach terapeutycznych. Każdy będzie mógł spędzać tu czas dbając tym samym o swoje zdrowie ogólne, głównie poprawę stanu dróg oddechowych – informuje Karol Picheta, zastępca wójta gminy Strawczyn.

Zaginiony

Szanowni Państwo!

Tadeusz Chrzanowski - mieszkaniec Ostrowca Świętokrzytkiego lat 89 zaginął w dniu 6 czerwca 2020 roku.

Pomimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań Policji, Fundacji ITAKA i innych i nie odnalazł się.

Tadeusz Chrzanowski, najprawdopodobniej ma problemy z pamięcią i jest osobą niedosłyszącą.
Widnieje w Bazie Osób Zaginionych na stronie internetowej Fundacji ITAKA, skąd można ściągnać plakat:

http://www.zaginieni.pl/jak-pomagamy/poszukiwanie-zaginionych/zagineli/profil-osoby/?o=22632

Ktokolwiek posiada informacje na temat miejsca przebywania zaginionego proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim nr tel. 47 804 22 05 lub 47 804 23 82 lub tel. 112.

OGŁOSZENIE

Informuję, że od dnia 10 sierpnia 2020 roku do odwołania ograniczam funkcjonowanie Urzędu Gminy w Strawczynie:

1. Wstrzymuje się do odwołania:

  • wstęp interesantów do budynku Urzędu,
  • przyjęcia interesantów przez Wójta oraz pracowników Urzędu,
  • dyżury pełnione przez Wójta Gminy w sprawach skarg i wniosków (możliwy kontakt telefoniczny – 691 965 393);

Wszystkim rolnikom posiadającym użytki rolne na terenie gminy Strawczyn, przypominamy o możliwości odzyskania podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Aby otrzymać zwrot podatku należy złożyć wniosek do Wójta Gminy Strawczyn w terminie od 3 sierpnia 2020 roku do 31 sierpnia 2020 roku.

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2020 r. wynosi:

100,00 litrów x ilość ha użytków rolnych

oraz

30,00 litrów x średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

OGŁOSZENIE
O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH DOTYCZĄCYCH PROJEKTU PN.:
„KOMPLEKSOWA KONCEPCJA ORGANIZACJI USŁUG
TRANSPORTOWYCH DOOR-TO-DOOR W GMINIE STRAWCZYN"

Wójt Gminy Strawczyn informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących projektu pn.: „Kompleksowa koncepcja organizacji usług transportowych door-to-door w Gminie Strawczyn". Konsultacje posłużą do przygotowania diagnozy potrzeb wsparcia mieszkańców gminy w zakresie mobilności oraz pomocy w dostępie do edukacji, aktywności zawodowej i społecznej.

Podkategorie

Najnowsze wiadomości z serwisu Joomla!

Czytaj więcej: Najnowsze