Celem konkursu jest propagowanie idei zarządzania przez jakość (Total Quality Management) poprzez wyróżnianie najlepszych przedsiębiorstw i organizacji z terenu Województwa Świętokrzyskiego, stale doskonalących się, konsekwentnie wdrażających nowoczesne koncepcje zarządzania, ukierunkowane na zaspokojenie rosnących potrzeb i wymagań klientów oraz partnerów.

Świętokrzyska Nagroda Jakości (ŚNJ) została ustanowiona w 1999 roku przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego i stanowi integralną część systemu nagród przyznawanych przedsiębiorstwom i organizacjom za wdrażanie i ciągłe doskonalenie nowoczesnych metod i systemów zarządzania przez jakość na poziomie:
- krajowym ? Polskiej Nagrody Jakości ustanowionej w 1995 roku przez Krajową Izbę Gospodarczą, Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz Fundację Teraz Polska;
- europejskim ? Europejskiej Nagrody Jakości, ustanowionej w 1992 roku, której sponsorami są: Komisja Europejska, Europejska Organizacja ds. Jakości oraz Europejska Fundacja Zarządzania Jakością EFQM.
Główne cele Nagrody to:
1.    Promowanie regionalnych przedsiębiorstw oraz instytucji w kraju i zagranicą osiągających znakomite wyniki w zarządzaniu swoimi organizacjami.
2.    Popularyzowanie projakościowego sposobu myślenia, w tym w szczególności nowoczesnej koncepcji Zarządzania przez Jakość (TQM ? Total Quality Managment).
3.    Promocja Modelu Znakomitości EFQM (Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością)
4.    Promocja Modelu Doskonalenia Zarządzania Polskiej Nagrody Jakości.
5.    Rozszerzenie filozofii zarządzania przez jakość prowadzonej przez Komitet Polskiej Nagrody Jakości na Województwo Świętokrzyskie poprzez włączenie do tej promocji najbardziej zainteresowanych władz samorządowych województwa.
6.    Przekazywanie przedsiębiorstwom informacji na temat nowoczesnych metod zarządzania, które wdrażane są w przodujących firmach światowych.
7.    Wprowadzanie do firm koncepcji ciągłego doskonalenia ich zarządzania oraz nowoczesnych systemów zapewnienia jakości.

W konkursie Świętokrzyskiej Nagrody Jakości mogą brać udział przedsiębiorstwa, organizacje publiczne, niepubliczne, edukacyjne niezależnie od wielkości i formy zatrudnienia, jednostki samorządu terytorialnego, które:
- prowadzą działalność gospodarczą od minimum 4 lat,
- działają na terenie Województwa Świętokrzyskiego i płacą w nim podatki,
- zgłoszą w terminie wyznaczonym przez Kapitułę, na piśmie, deklarację przystąpienia do konkursu.
Najbliższe spotkanie w sprawie konkursu odbędzie się 14 kwietnia br. w Urzędzie Marszałkowskim (Al. IX Wieków Kielc 3, bud. C2, sala 102) godz. 10-14.00. Nie obliguje ono do ostatecznego brania udziału w konkursie.
Ze względów organizacyjnych uczestnictwo należy potwierdzić najpóźniej do 13 kwietnia na nr. Tel. 413658182 lub maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Więcej informacji na stronie www. sejmik.kielce.pl