Drukuj
Odsłony: 1877

Szanowni Państwo,

W związku ze zmianą ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw z dnia 20 lutego 2015 roku Punkty Przedszkolne prowadzone przez Samorządowe Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie będą funkcjonować tylko do 31 sierpnia 2017 roku.


W związku z powyższym, podjęliśmy działania mające na celu realizację budowy przedszkola z oddziałem żłobka w Strawczynie. Celem inwestycji jest pomoc rodzicom w godzeniu pracy zawodowej z opieką nad najmłodszymi dziećmi. Przedszkole oraz żłobek ma wspierać rodziców w opiece i wychowaniu dzieci, ale przede wszystkim zapewniać dziecku możliwość uczenia się poprzez zabawę w warunkach jak najbardziej zbliżonych do warunków domowych. Dzięki temu dziecko może czuć się komfortowo, a odpowiednio przygotowana kadra ma mu pomóc szybciej się rozwijać.
W związku z planem budowy i uruchomienia przedszkola z oddziałem żłobka w roku 2017, zwracamy się do wszystkich rodziców wychowujących dzieci w wieku od 20 tygodnia życia do 5 lat z prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w załączonej ankiecie. Pozwoli nam to podjąć najbardziej optymalne rozwiązania w zakresie opieki nad najmłodszymi mieszkańcami naszej Gminy.
Istnieje możliwość pozyskania współfinansowania z EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020, co pozwoli na nieodpłatne korzystanie z placówki przez dzieci na okres około 24 miesięcy.
Wypełnioną ankietę prosimy przesłać do dnia 15.07.2016 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (elektroniczny formularz ankiety znajduje się na www.strawczyn.pl), również w placówkach oświatowych zostaną wyznaczone miejsca, w których można składać wypełnione ankiety lub dostarczyć osobiście do sekretariatu Urzędu Gminy Strawczyn, ul. Żeromskiego 16, 26-067 Strawczyn (pokój Nr 3).

Z wyrazami szacunku
Kierownik Referatu Oświaty,
Spraw Obywatelskich i Organizacyjnych
Monika Sideł

Do pobrania:
Ankieta (wersja MS Word)
Ankieta (wersja .pdf)