Plakat - bieg niepodległości7 listopada na stadionie lekkoatletycznym Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku odbędzie się bieg dla wszystkich uczniów szkół podstawowych. Celem zawodów jest upamiętnienie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będą medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.

Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia odbędzie się o godzinie 10.15. Jak podkreślają organizatorzy, oprócz upamiętnienia ważnej dla Polski rocznicy, bieg ma na celu promowanie postaw patriotycznych od najmłodszych lat, ale też popularyzację biegania, jako najprostszej formy aktywności ruchowej i propagowanie zdrowego stylu życia.

Wyjątkowym momentem imprezy biegowej ma być utworzenie pięknej flagi Polski na trybunie stadionu. W tym celu uczestnicy wydarzenia otrzymają biało-czerwone kartki, które na sygnał uniosą do góry. – Chcemy w ten sposób stworzyć klimat prawdziwego patriotyzmu. Dlatego zachęcamy jak największą liczbę uczniów do udziału w tym wydarzeniu – mówi Łukasz Woźniak, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie.

Zawodnicy pobiegną w podziale na kategorie wiekowe i według płci. Najmłodsi pokonają dystans o długości 200 metrów, natomiast starsi zmierzą swoje siły na dłuższych odcinkach: 400, 600 i 1000 metrów. Dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2004-2005 pokonają trasę o długości jednej mili.

Wszyscy uczestnicy biegu zostaną uhonorowani pamiątkowymi medalami. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc oprócz medali otrzymają puchary oraz nagrody rzeczowe. Zawodnicy plasujący się na czwartej, piątej i szóstej pozycji w swoich kategoriach dostaną pamiątkowe dyplomy i upominki. Organizator przewiduje również nagrody dodatkowe, które zostaną rozlosowane wśród uczestników biegu.

- Bieg Niepodległości o Strawczyńską Milę to wydarzenie z wieloletnią tradycją. W tym roku odbędzie się już po raz jedenasty, ale trzeba podkreślić, że każda edycja spotyka się z bardzo ciepłym przyjęciem przez mieszkańców gminy Strawczyn. W tym roku również zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu i gorącego zagrzewania do rywalizacji zawodników biegu oraz głośnego kibicowania – podsumowuje zastępca wójta gminy Strawczyn Karol Picheta.