Pod koniec stycznia w Targach Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie 67. Plebiscytu Sportowego 2019. Wśród nagrodzonych znaleźli się utalentowani biegacze z gminy Strawczyn – Łukasz Woźniak i Michał Bąk. Śmiało można o nich powiedzieć, że mają wielkie serca do biegania i co ważne, odnoszą sukcesy zarówno krajowe, jak i międzynarodowe.

Sportowa gala to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego doceniani są sportowcy z całego województwa świętokrzyskiego. W tegorocznym plebiscycie wybrano najpopularniejszych sportowców, trenerów, talenty i drużyny 2019 roku.
Drugie miejsce w powiecie kieleckim i tytuł Najpopularniejszego Sportowca 2019 roku trafił do Łukasza Woźniaka z gminy Strawczyn, dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. Otrzymał on także statuetkę i pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim w kategorii Sportowiec Roku 2019 wśród mężczyzn.

Łukasz Woźniak to czołowy biegacz województwa świętokrzyskiego. Regularnie zajmuje wysokie miejsca na podium w Polsce, ale z powodzeniem też startuje w biegach zagranicznych. – Na ten sukces, wyróżnienie na gali sportu, nie pracowałem sam. Dlatego pragnę podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głosy oraz wspierającym mnie w mojej działalności biegowej sponsorom i partnerom biegowym. Bardzo cieszę się z otrzymanego wyróżnienia. Pomimo przeszkód zdrowotnych, jakie stają mi na drodze, zawsze staram się dawać z siebie jak najwięcej i dobrze reprezentować naszą gminę, powiat, województwo i kraj – podsumował Łukasz Woźniak.

Wśród laureatów plebiscytu powiatu kieleckiego nie mogło zabraknąć Michała Bąka, biegacza z Chełmiec z gminy Strawczyn. W 2019 roku wystartował na 26 imprezach biegowych, 24 razy stanął na podium, kilkukrotnie poprawiając rekordy życiowe. To zdecydowanie czołowy biegacz długodystansowy w województwie.
Jego talent został doceniony podczas uroczystej gali sportu. Michał Bąk otrzymał pierwsze miejsce w powiecie kieleckim wśród mężczyzn, jak również pierwsze miejsce i tytuł Najpopularniejszego Sportowca 2019 roku w kategorii bez podziału na płeć. – Jestem szczerze zaskoczony, to dla mnie ogromna niespodzianka. Już sama nominacja była dla mnie dużą radością. Dziękuję za to wyróżnienie, tym bardziej, że nie czuję się najlepszym sportowcem naszego regionu. Wiem, że dalej będę robił to, co jest moją pasją, będę biegał i dawał z siebie wszystko – powiedział Michał Bąk.

Plebiscyt Sportowy 2019