Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców powiatu kieleckiego, Starostwo Powiatowe w Kielcach wprowadziło duże zmiany w funkcjonowaniu Wydziału Komunikacji i Transportu. Otwarte zostaną nowe filie w gminach. Rejestracja nadal odbywa się przez internet.

Osoby, które będą chciały załatwić sprawy związane np. z rejestracją pojazdu mogą udać się już do urzędu gminy w Mniowie i Nowej Słupi, gdzie uruchomione zostały filie Wydziału Komunikacji i Transportu. Także mieszkańcy Łagowa od 26 listopada będą mogli załatwić swoje sprawy z tego zakresu na miejscu, bez konieczności przyjeżdżania do Kielc. Filia w Nowej Słupi czynna jest przez trzy dni w tygodniu: w poniedziałki, wtorki i środy. Filia w Łagowie działać będzie w czwartki i piątki. Otwarte są także filie w gminach Strawczyn i Chmielnik. Rejestracja terminów do wszystkich filii odbywa się przez internet (link: https://ustaltermin.powiat.kielce.pl/ ).

Kolejnym wprowadzanym udogodnieniem jest zmiana miejsca wydawania praw jazdy i dowodów rejestracyjnych w Starostwie Powiatowym w Kielcach. Do tej pory te dokumenty można było odebrać przy Wydziale Komunikacji i Transportu (w tzw. wiatrołapie). Od poniedziałku (30 listopada) wydawanie dokumentów odbywać się będzie w Biurze Obsługi Klienta na poziomie „0”.

Dzięki internetowej rejestracji (https://ustaltermin.powiat.kielce.pl/) wizytę będzie można umówić na 5 dni do przodu. Rejestrując pojazd telefonicznie bądź przez internet, musimy podać niezbędne do rejestracji informacje: imię i nazwisko, sześć pierwszych cyfr numeru PESEL, numer telefonu, numery tablic rejestracyjnych i cztery ostatnie numery VIN (to 17-cyfrowy numer VIN, który znajduje się na każdym samochodzie oraz w dowodzie rejestracyjnym). Co ważne, jedna osoba będzie mogła zarejestrować tylko jeden samochód. Wygenerowane potwierdzenie wizyty należy wziąć ze sobą w dniu wizyty, w formie wydruku, bądź w wersji elektronicznej, np. na urządzeniu mobilnym.