Promniczanki jarmark19 grudnia w remizie OSP w Promniku odbędzie się Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Promniczanki. Będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem, wspólne kolędowanie i wiele atrakcji. Wydarzenie startuje o godzinie 15.00.

Będzie wesoło i świątecznie
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. O dobrą przedświąteczną atmosferę postanowili zadbać członkowie Koła Gospodyń Wiejskich Promniczanki. W ostatnią przedwigilijną niedzielę zapraszają wszystkich chętnych na jarmark, który odbędzie się w remizie w Promniku. – Będzie wesoło, kolorowo i pysznie. Zapraszamy do spotkania, zabawy i miłego spędzenia tego przedświątecznego, magicznego czasu w wyjątkowej atmosferze - powiedziała Aldona Wąsowicz, przewodnicząca KGW Promniczanki.

W planie wydarzenia jest spotkanie ze Świętym Mikołajem, które z pewnością ucieszy najmłodszych uczestników zabawy. Będzie także wspólne kolędowanie oraz możliwość zakupienia pysznych wigilijnych potraw i własnoręcznie wykonanych stroików przez KGW Promniczanki. Przewidziano też atrakcyjne konkursy dla dzieci z nagrodami, a każda osoba, która pojawi się tego dnia na jarmarku otrzyma drobny upominek.

Najmłodsi stażem i wiekiem
KGW Promniczanki jest najmłodszym kołem działającym w gminie Strawczyn. Powstało 13 września tego roku, ale już prężnie działa. Jest to także najmłodsze koło jeśli chodzi o wiek jego członków, ponieważ składa się z dwudziesto i dwudziestokilkulatków. W składzie są zarówno panie, jak i mężczyźni, którzy dzielnie wspierają gospodynie w ich działaniach.

Jak podkreślają członkowie KGW Promniczanki, chcą tchnąć w folklor młodego ducha, uczyć się staropolskich tradycji, ale też umiejętnie łączyć je z nowoczesnością i duchem młodości. – Chcemy się wyróżniać i podkreślać, że jesteśmy młodzi. Być może nasi rówieśnicy z innych sołectw, czy nawet gmin uznają, że przynależność do KGW to wspaniała forma spędzania wolnego czasu, ale też dobre narzędzie do czynnego włączania się w życie społeczne lokalnych społeczności – powiedziała Weronika Bujak, skarbnik KGW Promniczanki.
Warto dodać, że nowe koło zakupiło niedawno stroje, w których zaprezentuje się podczas zbliżającego się jarmarku.

Agnieszka Olech