Do 25 maja br. potrwa nabór wniosków w konkursie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Małe Granty. Biblioteki publiczne i domy kultury z miejscowości do 20 tys. mieszkańców mogą zdobyć do 10 tys. zł na realizację sześciomiesięcznych projektów dla młodzieży.

Konkurs Małe Granty organizowany jest w ramach Programu Równać Szanse 2022 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Civis Polonus.

O granty w konkursie mogą się ubiegać: powiatowe, miejskie i gminne domy kultury; powiatowe, miejskie i gminne biblioteki publiczne; Ochotnicze Straże Pożarne; Koła Gospodyń Wiejskich oraz organizacje pozarządowe z miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców.

Zgłaszane do konkursu projekty powinny być przeznaczone dla młodzieży w wieku od 13 do 19 lat. W grupie projektowej powinno działać minimum 10 osób, zaś optymalnie 12-15 osób.

„W programie +Równać Szanse+ pomagamy młodym ludziom wcielać w życie ich pomysły i to właśnie oni prowadzą projekty. Są aktywnymi twórcami, uczestnikami i realizatorami projektu. Planują działania i realizują je, podejmując jednocześnie decyzje o tym, co i jak robią. Doświadczają konsekwencji własnych decyzji, które nie zawsze mogą okazać się słuszne. To naturalna i konieczna część rozwoju. Nieustannie próbują nowych rzeczy i stawiają czoła wyzwaniom związanym z realizacją swoich celów. W ten sposób zdobywają ważne doświadczenia i rozwijają nowe umiejętności, które pomogą im w przyszłości” – czytamy w komunikacie na temat konkursu.

Źródło: https://samorzad.pap.pl/kategoria/edukacja/do-10-tys-zl-dla-bibliotek-i-domow-kultury-w-konkursie-na-projekty-dla-mlodziezy