Zapraszamy na spotkanie informacyjne pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem cudzoziemców z kilku państw m.in.:

- Ukrainy,
- Armenii,
- Gruzji,
- Mołdawii.

Spotkanie to efekt licznych pytań kierowanych do pracowników naszego urzędu, na temat zatrudniania cudzoziemców.

Zainteresowanie tematem jest zdecydowanie większe z uwagi na wojnę trwającą na Ukrainie i napływ do Polski obywateli tego kraju.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach, 26 kwietnia, o godzinie 10.00 – sala 125.

W trakcie spotkania, pracownicy PUP wyjaśnią:

- zasady zatrudniania cudzoziemców ze szczegółowym omówieniem obowiązków, które musi spełnić pracodawca aby praca zatrudnionych osób była legalna,
- pracodawcy uzyskają też podstawowe informacje na temat dokumentów pobytowych cudzoziemców,
- omówione zostaną przypadki umożliwiające kontynuowanie pracy, bez uzyskania kolejnego oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2020 roku, o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Pracodawców zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o potwierdzenie swojego udziału pod numerem telefonu 41 3671142 lub na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 25 kwietnia.

Przypominamy, że dyrekcja i pracownicy PUP, w różnych miejscach powiatu kieleckiego spotykają się również z uchodźcami z Ukrainy.