Drukuj
Odsłony: 335

Plakat imprezy Dzień Oblęgorka. 19 czerwca 2022 o godz. 14 na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej w Oblęgorku19 czerwca, w Oblęgorku po raz pierwszy zorganizowany zostanie Dzień Oblęgorka. Wydarzenie odbędzie się na terenie jedynej takiej w regionie, innowacyjnej ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej. Zaplanowano mnóstwo atrakcji, w tym liczne występy, pokazy i konkursy. Będzie też pyszne jedzenie, a nawet przejażdżki konne.

Oblęgorek to jedna z najbardziej urokliwych miejscowości w regionie świętokrzyskim. To tu niegdyś żył i tworzył Henryk Sienkiewicz, który przeszło sto lat temu napisał „Oblęgorek oczarował mnie zupełnie”. I tak do dziś Oblęgorek czaruje przybyłych gości, a czaruje nie tylko sam pałacyk Henryka Sienkiewicza wraz z zabytkowym parkiem i aleją lipową. Czaruje też innowacyjna ścieżka dydaktyczno-edukacyjna, którą można wyruszyć w niezwykłą podróż szlakiem wypełnionym mnóstwem edukacyjnych atrakcji i okraszonym ogromną dawką wiedzy o świecie.

Początek szlaku umiejscowiony został w centrum Oblęgorka, pomiędzy Aleją Lipową, a szkołą. Dalej prowadzi do Muzeum Henryka Sienkiewicza, a następnie lasami Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego i obszaru Natura 2000. Następnie biegnie aż do punktu widokowego na Górze Sieniawskiej, gdzie znajduje się taras widokowy. - „Dzień Oblęgorka” odbędzie się w miejscu, gdzie rozpoczyna się szlak, nieopodal szkoły. I choć już ścieżka dydaktyczna jest atrakcją samą w sobie, to w najbliższą niedzielę będzie tu naprawdę wyjątkowo – mówią organizatorzy i zapowiadają szereg atrakcji. - Będą występy artystyczne zaproszonych zespołów, pokazy strażackie i stoiska regionalne. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i ze Stowarzyszenia Kobiet Jagienka przygotują mnóstwo pysznych potraw tradycyjnych. Będą pierogi, żurek, rozmaite ciasta i potrawy z grilla. Na najmłodszych będą czekać dmuchańce, animacje, duże bańki, przejażdżki konne, wata cukrowa, malowanie twarzy, fotobudka, zdjęcia plenerowe i konkursy z nagrodami. Warto do nas przyjechać – zachęcają organizatorzy.
Impreza rusza o godzinie 14.00, a organizatorami wydarzenia jest Koło Gospodyń Wiejskich Czerwone Korale, Sołectwo Oblęgorek, OSP Oblęgorek, Stowarzyszenie Kobiet Jagienka oraz gmina Strawczyn.