Drukuj
Odsłony: 477

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego informuje, że w ramach projektu Świętokrzyskie dla Ukrainy” udostępniony został dyżur konsultanta prawnego dla wszystkich obywateli Ukrainy mieszkających w województwie świętokrzyskim, którzy przekroczyli granicę z Polską od 24 lutego 2022 roku.

Rejestracja osób chcących skorzystać z usług konsultanta prawnego odbywa się telefonicznie (41 342-13-88 – osoba ukraińskojęzyczna) od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00 lub za pomocą poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Do zadań konsultanta prawnego należą min. konsultacje prawne dotyczące możliwości załatwiania różnego rodzaju spraw po przybyciu uchodźców do Polaki, w tym w zakresie procedur dotyczących legalizacji pobytu w Polsce. Konsultacje mogą dotyczyć również każdej innej pomocy prawnej wynikającej z dynamicznie rozwijającej się sytuacji, która zaistniała po 24 lutym 2022 roku, w związku z agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Regionalny Ośrodek Polityko Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego we wrześniu br. rozpocznie nabór do udziału w bezpłatnych kursach języka polskiego jako obcego wraz z możliwością przystąpienia do państwowych egzaminów certyfikowanych. Kursy zakończone egzaminem certyfikowanym mogą okazać się szczególnie przydatne osobom, które planują podjąć zatrudnienie i pozostać w Polsce na dłużej.

Wszelkie informacje dotyczące projektu dostępne są na dwujęzycznej stronie internetowej www.swietokrzyskie.pro w zakładce Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej - „Świętokrzyskie
dla Ukrainy” oraz pod numerami telefonów: 41 342-16-92 oraz 41 342-13-88 (osoba ukraińskojęzyczna).