Aktualności

Wybierz poniżej temat, a następnie tytuł elementu, by go przeczytać.

Szczegóły w BIP: http://www.strawczyn.4bip.pl/index.php?idg=2&id=916&x=22&y=85

Projekty Uchwał Rady Gminy dostępne w BIP: http://www.strawczyn.4bip.pl/index.php?idg=3&id=981&x=2&y=40

Nowoczesne i energooszczędne lampy LED pojawią się w kolejnej miejscowości gminy Strawczyn. Inwestycja jest kontynuacją szeroko zakrojonego planu rozbudowy oświetlenia ulicznego na tym terenie.

Budowa oświetlenia w Kuźniakach jest jedną z dziesięciu części dużego zadania, które przewiduje nowe lampy w miejscowościach: Akwizgran, Chełmce, Kuźniaki, Oblęgorek, Oblęgór, Promnik, Ruda Strawczyńska i Strawczyn. Dla siedmiu z nich wybrano już wykonawców w kwietniu tego roku. Samorząd jednak nie zwalnia tempa i dopina formalności dla pozostałych części inwestycji.

W załączeniu do pobrania poradnik "Jak przygotować się na upał" przygotowany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Zachęcamy do lektury.

Załączniki:
Pobierz plik (poradnik_na_upal.pdf)poradnik_na_upal.pdf[ ]455 kB

Rok 2019 był przełomowy dla Młodzieżowej Rady Gminy Strawczyn. W lutym zostało wybrane nowe prezydium i podjęte kroki, aby rozwinąć jej działalność na różnych obszarach. Młodzież sprawdziła swoje umiejętności i nauczyła się jak wykorzystywać je na rzecz lokalnej społeczności. W czerwcu podsumowano te działania, a na jesieni młodzież po raz kolejny wybierze swoich przedstawicieli.

Uroczyste podsumowanie kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Strawczyn odbyło się podczas sesji Rady Gminy Strawczyn . – Obecna kończąca się kadencja Młodzieżowej Rady była wyjątkowo krótka, trwała bowiem tylko 6 miesięcy - mówił Damian Gad, opiekun Młodzieżowej Rady Gminy Strawczyn i wiceprzewodniczący Rady Gminy Strawczyn. - Na funkcję opiekuna zostałem powołany pod koniec grudnia 2018 roku, a pierwsze działania zostały podjęte w styczniu. Praca z naszą młodzieżą była i będzie dla mnie bardzo cennym doświadczeniem, dzięki któremu mogę poznać potrzeby i problemy ludzi młodych. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, że jeszcze niepełnoletni ludzie mają tak dojrzałe spojrzenie na sprawy dotyczące gminy Strawczyn – dodał.

Szczegóły w BIP: http://www.strawczyn.4bip.pl/index.php?idg=2&id=916&x=22&y=85

Seniorzy z gminy Strawczyn włączyli się w akcję sprzątania okolicy
Wydarzenie zorganizowano w ramach internetowej akcji #TrashChallenge, czyli tak zwanego „sprzątającego łańcuszka”. Pierwszą sprzątającą grupą w gminie Strawczyn było Stowarzyszenie IRS i Młodzieżowa Rada Gminy Strawczyn, która pałeczkę przekazała oblęgorskiemu Klubowi Seniora. Jego członkowie stanęli na wysokość zadania i pomimo upału wysprzątali okolicę.

Upał nie przeszkodził
Seniorzy wyruszyli w teren w poniedziałek, 10 czerwca. Start akcji miał miejsce o godzinie 10.00 spod Klubu Seniora w Oblęgorze znajdującego się przy ul. Skałka 18. Następnie trasa sprzątania przebiegała przez ul. Wiosenną, Hutę Górną oraz Hutę Dolną. – Seniorzy nie mieli łatwego zadania, ponieważ żar lał się z nieba. Jednak pomimo tego, że upał mocno dawał się we znaki, nie poddali się i wyruszyli w teren. Oczywiście bezpieczeństwo było tu priorytetowe i kto nie czuł się na siłach, w każdej chwili mógł zrezygnować – podkreśla Aneta Gaweł, koordynator i opiekun Klubu Seniora w Oblęgorze.

Podkategorie

Najnowsze wiadomości z serwisu Joomla!

Czytaj więcej: Najnowsze