Drukuj
Odsłony: 2590

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego serdecznie zaprasza młode aktywne osoby, przedstawicieli organizacji młodzieżowych i pracujących z młodzieżą oraz przedstawicieli samorządu z terenu województwa do udziału we wspólnym warsztacie poświęconym aktywności młodzieżowej w regionie.  Warsztat odbędzie się 3 czerwca w godzinach 10.00- 14.00 w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach.
Rzecznik Młodzieży to nowa funkcja przy Urzędzie Marszałkowskim utworzona w marcu tego roku. Świętokrzyskie jest czwartym województwem w Polsce, które odpowiedziało na potrzeby młodzieży i postanowiło zająć się regionalną polityką młodzieżową. Jest także trzecim województwem, w którym młodzież ma swojego przedstawiciela przy władzach wojewódzkich.
Celem warsztatów jest zebranie oczekiwań względem Urzędu Marszałkowskiego i Rzecznika Młodzieży w kwestii wspierania aktywności młodzieżowej w regionie oraz wypracowanie celów i zakresu zadań Rzecznika. Założeniem organizatorów jest, by spotkanie to stało się pierwszym krokiem w stronę opracowania regionalnej strategii dla młodzieży.
W warsztatach udział weźmie 13 osób, które wyłonione zostaną na podstawie  nadesłanych zgłoszeń.

Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 maja 2014.

UWAGA: nie ma formularza zgłoszeniowego, prosimy o maila zawierającego w treści sugerowane poniżej informacje.
Młodzież chcąca wziąć udział w spotkaniu powinna być w wieku max. 20 lat, wykazać się minimalnie dwuletnim doświadczeniem w aktywności społecznej oraz odpowiednio umotywować swój udział. Dla młodzieży przeznaczono 5 miejsc.
Uczniowie mogą liczyć na usprawiedliwienie nieobecności na zajęciach szkolnych.
Przedstawiciele organizacji młodzieżowych lub pracujących z młodzieżą powinni wykazać się doświadczeniem w pracy z młodzieżą i na rzecz młodzieży oraz odpowiednio umotywować swój udział.  Dla przedstawicieli organizacji przeznaczono 4 miejsca.
Przedstawiciele samorządu terytorialnego powinni otrzymać rekomendację młodzieży lub organizacji działającej na rzecz młodzieży oraz odpowiednio umotywować swój udział. Dla przedstawicieli samorządu przeznaczono 4 miejsca.
Uczestnikiem warsztatu będzie Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Wszelkich informacji udziela
Barbara Zamożniewicz
Rzecznik Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim