Dla firm i inwestorów

Biznes.gov.pl to serwis przeznaczony dla osób zamierzających prowadzić i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej drogą elektroniczną w sposób łatwy i intuicyjny oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.

W serwisie dostępny jest także opis urzędowych usług oraz gotowe formularze dla przedsiębiorców. Za pomocą serwisu, osoby prowadzące firmę mogą składać wnioski do instytucji państwowych drogą elektroniczną, a także załatwiać swoje biznesowe sprawy przez Internet. Przedsiębiorcy znajdą tutaj szczegółowe informacje o obowiązujących przepisach prawa, wymaganych procedurach i formalnościach związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej.

Misja firm polskich do Chin

 

Urząd Gminy Strawczyn w załączeniu przedstawia komplet dokumentów dotyczących możliwości udziału w misji firm polskich w Chinach w okresie 23-28 czerwca 2013 roku.

Prosimy o zapoznanie się z materiałami i w przypadku zainteresowania nawiązanie bezpośredniego kontaktu z adresatem pisma.

 

1. Skan pisma informacyjnego Silesia Chamber of Commerce Ltd.

2. Załacznik pisma informacyjnego (rozporządzenie+wniosek o dofinansowanie+formularze informacyjne)

Urząd Gminy w Strawczynie informuje o rozpoczęciu projektu ?Mamy pracujące mamy!?, realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach oraz NSZZ ?Solidarność? ? Region Świętokrzyski.
Ideą projektu jest upowszechnienie wiedzy kreującej kobietę ? matkę jako pełnowartościowego, dobrze zorganizowanego pracownika. Projekt ma za zadanie promować godzenie życia zawodowego i rodzinnego, a także przeciwdziałać krzywdzącym stereotypom pracującej matki.
W ramach projektu odbywać się będą seminaria dla przedsiębiorców oraz kobiet poruszające zagadnienia związane z prawem pracy, zarządzaniem, elastycznymi formami zatrudnienia, budowaniem swojego wizerunku oraz etyką w biznesie.
Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się 31.01.2012r. o godzinie 12.00 w ?Awiator? Medical Wellness Hotel przy ul. Szybowcowej 41 w Dąbrowie k/Kielc.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 41 30-38-002 wew. 62 oraz 41 366-12-47.

Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego Sp. z o.o. jako instytucja pozabankowa powstała jako alternatywne źródło finansowania wydatków związanych z prowadzeniem biznesu, choćby ze względu na skrócone i bardziej przystępne niż w komercyjnych bankach procedury. Z oferty Funduszu mogą również skorzystać przedsiębiorcy dopiero planujący rozpoczęcie swojego własnego biznesu.

Podczas oficjalnego otwarcia biura Funduszu mieszczącego się w Kielcach przy ul. św. Leonarda 1/14 Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas wręczył Prezesowi Zarządu Krzysztofowi Zarembie pamiątkowe pióro z życzeniami, aby podpisano nim jak najwięcej pożyczek, wspierających świętokrzyskich przedsiębiorców. Winszowania Marszałka przyniosły efekt, bo po opracowaniu dokumentacji pożyczkowej i zamieszczeniu na stronie internetowej (www.fpws.eu) informacji o naborze wniosków pożyczkowych do siedziby Spółki zaczęły napływać pierwsze wnioski pożyczkowe.

Do chwili obecnej do Funduszu trafiły wnioski na łączną kwotę ok. 30 mln zł. Z czego na podstawie pozytywnej opinii komisji pożyczkowej i decyzji Zarządu udzielono preferencyjne pożyczki na łączną kwotę ponad 25 mln zł.

Po dużym zainteresowaniu, jakim cieszy się oferta pożyczkowa Funduszu można wnioskować, że świętokrzyscy przedsiębiorcy chcą się rozwijać, chcą zakładać firmy i szukają odpowiednich ku temu form finansowania.

 

Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego Sp. z o.o.

ul. św. Leonarda 1/14, 25-311 Kielce

Tel. (41) 360-02-80 Fax. (41) 360-02-81

www: http://fpws.eu

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Nabór dla firm z Polski Wschodniej na uczestnictwo
w wyjazdowej misji gospodarczej przedsiębiorców działających
w sektorze spożywczym do Danii i Szwecji, planowanej w listopadzie 2011 r.

W dniu 08.08.2011 został ogłoszony nabór dla firm z Polski Wschodniej na uczestnictwo w wyjazdowej misji gospodarczej przedsiębiorców działających w sektorze spożywczym do Danii i Szwecji, planowanej w listopadzie 2011 r.

Misja jest organizowana przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. w ramach Projektu ?Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej?.

W Misji mogąwziąć udział wyłącznie przedsiębiorcy posiadający siedzibę i prowadzący działalność na terenie jednego z 5 województw Polski Wschodniej, tj. lubelskiego, podlaskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego min. 18 miesięcy, oraz działający w sektorze spożywczym.

Termin nadsyłania wniosków upływa 25 sierpnia 2011 roku.
We wszystkich kwestiach związanych z Misją proszę o kontakt z p.Anna Krasoń pod numerem tel. (22) 334 98 48 lub: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin oraz pozostała dokumentacja konkursowa dotycząca Misji są dostępne na stronie internetowej PAIiIZ: http://www.paiz.gov.pl.