Aktualności

Wybierz poniżej temat, a następnie tytuł elementu, by go przeczytać.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strawczynie informuje, że wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, wysłać pocztą tradycyjną na adres Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Żeromskiego 16, 26 -067 Strawczyn lub przekazać za pomocą środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy e PUAP do 30 listopada 2022 r.

Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Druki wniosków w wersji papierowej można pobrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Strawczynie lub w Punkcie Informacyjnym Urzędu Gminy.

Wzór wniosku o dodatek osłonowy w załączeniu.

Załączniki:
Pobierz plik (Wniosek-dodatek-weglowy.pdf)Wniosek-dodatek-weglowy.pdf[ ]1283 kB

To będzie prawdziwy powrót do przeszłości. W najbliższą niedzielę, 21 sierpnia cofniemy się w czasie o cztery stulecia, do epoki znanej nam z podręczników do historii. A to za sprawą drugiej odsłony widowiska plenerowego „Opowieść jako żywa…”. W tym roku zorganizowane zostanie ono z okazji 410. rocznicy urodzin księcia wojewody Jeremiego Wiśniowieckiego

O godz. 11.30 rozpocznie je Msza Święta w Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu. - Po nabożeństwie, o godzinie 13.00 na błoniach Świętego Krzyża rozpocznie się widowisko historyczne, przygotowane przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Przedstawiony zostanie żywot Jeremiego Wiśniowieckiego. Jednocześnie będą pokazy husarii, moda dworska - mówił podczas konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie Mirosław Gębski, starosta kielecki.
Całe wydarzenie ma przypominać, że właśnie w kryptach na Świętym Krzyżu spoczęło ciało Księcia, uznawanego za wybitnego dowódcę i znamienitego obrońcę Zbaraża.

Strawczynada 2022

Załączniki:
Pobierz plik (SKW_2604_BG_20220817093350932.pdf)SKW_2604_BG_20220817093350932.pdf[ ]141 kB

Podkategorie

Najnowsze wiadomości z serwisu!

Czytaj więcej: Najnowsze