Zdrowie

ZAPRASZAMY NA BADANIE WZROKU

I POMIAR CIŚNIENIA ŚRÓDGAŁKOWEGO (PROFILAKTYKA JASKRY)

W dniu: 15.11.2017 w Ośrodku Zdrowia ul. Ogrodowa 2 w Strawczynie w godzinach od 11:00 do 13:00 odbędą sie Badania Wzroku oraz Pomiar Ciśnienia Śródgałkowego dla Mieszkańców gminy.

Zapisy telefonicznie (41)303-80-06

Koszt badania komputerowego – 5 zł

Koszt pomiaru cisnienia śródgałkowego – 10zł (Badanie Dodatkowe)

Zapisy prowadzone będą do dnia 15.11.2017

Podczas badania istnieje możliwość zapisania się na konsultację okulistyczną oraz zamówienia okularów korekcyjnych. Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych. (powyżej 16-go roku życia)

Organizator:

OKO-LUX Sp z o.o.

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Niespełna 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badanie jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy, jeżeli w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badanie mammograficzne w mammobusach odbędzie się w Strawczynie - 25 października przy Ośrodku Zdrowia, ul. Ogrodowa 2.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz
Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej

Kierownik: Marek Żelazny
Adres: Strawczyn, ul. Ogrodowa 2
Tel. kontakt.: 41 3038006, 41 3038679
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Godziny pracy oraz dyżurów aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu kieleckiego dostępne na stronie: https://www.powiat.kielce.pl/starostwo/aktualnosci/Dyzury-aptek-w-powiecie/idn:7689.html

Uchwała nr XXVI/126/2020 Rady Powiatu w Kielcach z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy oraz dyżurów aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Kieleckiego w 2021 r.: http://edziennik.kielce.uw.gov.pl/legalact/2021/339/