OLIMPIC widok ogolny thumb

JEDNO MIEJSCE – WIELE ATRAKCJI

Centrum Sportowo-Rekreacyjne OLIMPIC w Strawczynku (gm. Strawczyn) to jeden z najnowocześniejszych kompleksów sportowych w województwie świętokrzyskim. W jego skład wchodzi basen kryty, stadion lekkoatletyczny, boiska wielofunkcyjne oraz tereny rekreacyjno-wypoczynkowe. Sercem Centrum jest pływalnia:

- basen sportowy o wymiarach 25 x 12,5 m (z sześcioma torami do pływania),

- basen rekreacyjny z gejzerami, biczami wodnymi, rurą do zjeżdżania i „dziką rzeką”,

- brodzik dla najmłodszych,sauna,

- łaźnia parowa i jakuzzi.

Na terenie obiektu znajdują się również profesjonalnie wyposażone sale do zajęć fitness.

Obok pływalni skorzystać można ze stadionu lekkoatletycznego z 6-torową bieżnią oraz rowem z wodą (do biegu z przeszkodami), skoczniami do: skoku o tyczce, skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż oraz rzutniami do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, rzutu dyskiem i młotem. Bieżnia okala pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną. Obok znajdują się kryte trybuny na blisko 1000 kibiców – z szatniami, siłownią oraz pełnym zapleczem sanitarnym. Wchodzące w skład kompleksu boiska wielofunkcyjne o nawierzchni syntetycznej pozwalają na uprawianie takich dyscyplin sportowych jak: piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, czy tenis ziemny.

Centrum to także atrakcje rekreacyjne: plac zabaw, skatepark, ścianka do wspinaczki, siłownia zewnętrzna oraz 18-dołkowe pole do minigolfa. W pobliżu znajduje się również zbiornik wodny o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym oraz liczne tereny leśne ze ścieżkami spacerowymi oraz szlakami pieszymi i rowerowymi.

Zapraszamy do odwiedzenia Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku. To doskonałe miejsce do uprawiania sportu, wypoczynku i świetnej zabawy!