Warning: plgContentJoomPlu::route(): Argument #1 ($matches) must be passed by reference, value given in /home/strawczy/domains/strawczyn.pl/public_html/pl/plugins/content/joomplu/joomplu.php on line 360

Warning: plgContentJoomPlu::route(): Argument #1 ($matches) must be passed by reference, value given in /home/strawczy/domains/strawczyn.pl/public_html/pl/plugins/content/joomplu/joomplu.php on line 360

Warning: plgContentJoomPlu::route(): Argument #1 ($matches) must be passed by reference, value given in /home/strawczy/domains/strawczyn.pl/public_html/pl/plugins/content/joomplu/joomplu.php on line 360

2018

Nagrody i wyróżnienia zdobyte przez Gminę Strawczyn w 2018 roku

Wojewódzki Sportowy Turniej Miast i Gmin_1

Wyróżnienie w VII Edycji Plebiscytu Moje Innowacyjne Otoczenie – Moja Innowacyjna Gmina organizowanego przez Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy w Departamencie Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Gmina Strawczyn zgłosiła przedsięwzięcie pn. „Budowa i uruchomienie nowoczesnego przedszkola i żłobka w Strawczynie”.

Moja innowacyjna gmina_1 

Moja innowacyjna gmina_2

Podziękowanie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach złożone mieszkańcom Gminy Strawczyn za udział w Akcji Letniej Krew Darem Życia 2018.

 krew darem ycia 1 20181127 2069981620

Gmina przyjazna senioromOgólnopolska Karta Seniora – strawczyńscy seniorzy otrzymają wiele zniżek!
24 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Strawczynie odbył się wieczór andrzejkowy dla seniorów, połączony ze spotkaniem dotyczącym Ogólnopolskiej Karty Seniora. Otrzymało ją już ponad stu seniorów z terenu gminy Strawczyn. Karta uprawnia do uzyskania zniżek na wybrane produkty i usługi na terenie całej Polski, ma być też trampoliną do aktywizacji ludzi starszych. Co ważne, do programu przystąpiły też lokalne firmy i przedsiębiorstwa z terenu gminy Strawczyn.
Spotkanie z seniorami swoją obecnością uświetnili goście: Krzysztof Słoń – senator RP, Renata Janik – wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, dr Marek Pilch – Stowarzyszenie „MANKO”, Tadeusz Tkaczyk – wójt gminy Strawczyn oraz Damian Gad – wiceprzewodniczący Rady Gminy Strawczyn.

Strawczyn jedną z ponad stu gmin w ogólnopolskim programie
Już ponad sto gmin z terenu całego kraju przystąpiło do ogólnopolskiego programu karty seniora. Wśród nich znalazła się również gmina Strawczyn, która coraz mocniej wspiera seniorów. – Nie można ludzi starszych zostawić samych sobie. Należy im zapewnić nie tylko opiekę medyczną i socjalną, ale też możliwość do bycia aktywnymi. Dlatego cieszę się, że wójt gminy Strawczyn wsparł tą inicjatywę – podkreślił senator Krzysztof Słoń. – Gratuluję zebranym tu dziś seniorom otwartości na świat oraz na siebie nawzajem, ale gratuluję również wszystkim animatorom życia senioralnego w gminie Strawczyn – dodał senator.

Wicemarszałek województwa chce pomóc
Głos zabrała także wicemarszałek Renata Janik i zdeklarowała, że z racji sprawowanej funkcji będzie zawsze pamiętała o seniorach i aktywnie wspierała działania zmierzające do ich aktywizacji. – Mam w głowie wiele inicjatyw i pomysłów, które chcę realizować już od przyszłego roku. Chciałabym ożywić środowisko senioralne przy współudziale parlamentarzystów. Państwo dziś tu jesteście, ale wielu seniorów zostało jeszcze w domach. Dlatego tak ważne jest to, aby tworzyć coraz więcej aktywnych grup seniorów. Aby takie grupy mogły funkcjonować, muszą być ludzie, którzy je wesprą. W gminie Strawczyn taką osobą jest wójt Tadeusz Tkaczyk i bardzo się cieszę, że dołączył do ogólnopolskiego programu karty seniora – powiedziała wicemarszałek Renata Janik.

aktywizacja sportowa 1 20181017 152608029316 października w Targach Kielce odbyła się konferencja pod hasłem „Czas wolny Polaków”. Organizator wydarzenia Dziennik Gazeta Prawna nagrodził te samorządy, które wyróżniają się dużą aktywnością w zakresie wspierania kultury fizycznej dzieci i młodzieży. W tym zaszczytnym gronie znalazła się gmina Strawczyn, która uplasowała się na trzecim miejscu w kraju. Wyróżnienie trafiło do gminy Bieliny.

Upowszechnianie sportu i rekreacji wymaga od władz samorządowych zaangażowania, dobrego planowania i przeznaczenia części budżetu na pokrycie kosztów związanych z budową infrastruktury sportowej oraz realizacją projektów sportowych. „Dziennik Gazeta Prawna” już po raz drugi zorganizowała ranking, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie samorządów szczególnie wyróżniających się w tym zakresie. Trzecie miejsce wśród gmin wiejskich w kraju zajęła gmina Strawczyn.