Perly samorzadu mniejszeSiódma edycja plebiscytu „Perły Samorządu” Dziennika Gazeta Prawna za nami. Gmina Strawczyn po raz kolejny została doceniona przez jego kapitułę i zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce w kraju w kategorii gmin wiejskich. Uplasowała się też na czwartym miejscu w kraju w kategorii „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży”. W krajowej czołówce znalazła się również skarbnik gminy Strawczyn Justyna Stępień.

Prestiżowa nagroda „Perły Samorządu” Dziennika Gazeta Prawna jest wyróżnieniem dla tych jednostek, które odznaczają się w sposób szczególny, nie tylko doskonale realizując powierzone prawem zadania, ale również te, które sięgają dalej, obierając kierunki rozwoju z nastawieniem na dobro mieszkańców. To miano dla tych, którzy podejmują dodatkowe cele i poprzez ich osiąganie wpływają na podniesienie jakości życia na danym terenie. Wręczenie statuetek odbyło się 23 maja podczas uroczystej gali w Gdyni.

Gmina Strawczyn trzecia w kraju!
Od lat gmina Strawczyn plasuje się w krajowej czołówce najprężniej działających samorządów w Polsce. Nie inaczej było i tym razem. W tegorocznym plebiscycie uplasowała się na trzecim miejscu w kraju w kategorii gmin wiejskich. – Wszystkie gminy w Polsce, niezależnie od ich wielkości, zamożności czy położenia realizują te same, wyznaczone przez prawo cele. Sztuką jest robić to w taki sposób, aby podążać jednocześnie za potrzebami mieszkańców. Kolejne wyróżnienie w ogólnopolskim plebiscycie „Perły Samorządu” jest dla nas potwierdzeniem tego, że obraliśmy słuszną drogę, aby poziom życia na terenie gminy Strawczyn stale wzrastał. Jak pokazują dane wyprzedzamy niemal wszystkie gminy wiejskie w kraju, jest to więc nie lada sukces. Ale to nie tylko nasz sukces, jako samorządu, ale też mieszkańców, którzy w ten samorząd wierzą i dają możliwość nieustannego rozwijania skrzydeł dla wspólnego dobra – podkreśla Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn.

Czwarte miejsce w kraju za aktywizację sportową!
Jak podkreślają organizatorzy plebiscytu, kultura fizyczna i sport stanowią w dzisiejszym społeczeństwie zasadniczą sferę kultury życia każdego człowieka. – Zadaniem własnym samorządów obok innych spraw lokalnych, jest wspieranie kultury fizycznej. Upowszechnianie sportu i rekreacji ruchowej wymaga od władz samorządowych dużego zaangażowania w pozyskiwanie środków zewnętrznych na dofinansowanie zadań związanych z aktywnością ruchową i budowy terenów rekreacyjnych oraz urządzeń sportowych. Jeśli chodzi o gminę Strawczyn możemy mówić o zapleczu sportowym na miarę XXI wieku. Cieszymy się, że nasze starania są zauważane w skali kraju – mówi wójt Tadeusz Tkaczyk.

Trzecie miejsce w kraju dla skarbnika gminy!
Sukces gminy to także sprawne zarządzanie jej budżetem. W tym roku kapituła plebiscytu po raz drugi uhonorowała samorządowców odpowiedzialnych za budżet i finanse. Trzecie miejsce w kraju wśród gmin wiejskich przyznano skarbniczce gminy Strawczyn Justynie Stępień. – Budżet to przede wszystkim liczby, dlatego kapituła plebiscytu stosowała narzędzie umożliwiające stworzenie rankingu, które opierało się na twardych danych dotyczących działów bezpośrednio podlegających skarbnikom. Gratuluję skarbnik gminy Strawczyn, pani Justynie Stępień uzyskania tak fantastycznego wyniku i liczę na dalszą dobrą współpracę we wspólnym dążeniu do sukcesywnego rozwoju gminy Strawczyn – podsumowuje wójt Tadeusz Tkaczyk.

• Perły Samorządu_1
  • Odsłon: 39