sportowy turniej miast i gmin 2019 mniejszy1 października w Piekoszowie odbyło się spotkanie wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i wsi województwa świętokrzyskiego, podczas którego wręczono statuetki honorujące udział samorządów w Wojewódzkim Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2019. Wśród wyróżnionych znalazła się gmina Strawczyn, która zajęła bardzo wysokie trzecie miejsce w swojej grupie. Monika Prawda otrzymała natomiast specjalne, pisemne podziękowania za zaangażowanie w organizację wydarzenia.

Jak poinformował podczas spotkania prezes Zarządu Świętokrzyskiego Związku TKKF, Bogdan Gawron, województwo świętokrzyskie zajęło drugie miejsce w XXV Sportowym Turnieju Miast, który jest masową imprezą ogólnopolską. Warto dodać, że Sportowy Turniej Miast i Gmin odbywa się w województwie od 1995 roku. - Dzięki organizowaniu imprez sportowo-rekreacyjnych udaje się aktywizować lokalne władze samorządowe i tworzyć ciekawe wydarzenia dla mieszkańców. Celem turnieju było propagowanie nowych, różnych dyscyplin sportowych i zdrowego trybu życia. W turnieju mogli startować wszyscy mieszkańcy danego miasta, od przedszkolaka do seniora. W ciągu tygodnia, od 26 maja do 1 czerwca odbyło się 1233 imprezy sportowe, w których uczestniczyło około 49 tysięcy osób. Cieszymy się, że wydarzenie spotyka się z tak ciepłym przyjęciem. Dziękujemy wszystkim koordynatorom akcji. Szczególne podziękowania należą się organizatorom, samorządom, działaczom społecznym, nauczycielom, trenerom, instruktorom, przedstawicielom klubów sportowych. Bez ich zaangażowania i pracy nie osiągnęlibyśmy takich wyników - powiedział prezes Bogdan Gawron.

Jest wyróżnienie dla gminy Strawczyn
Zaangażowanie samorządu i wielu osób w organizację szeregu wydarzeń sportowych podczas Wojewódzkiego Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019, który odbył się w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, zostało zauważone w świętokrzyskiem. Gmina Strawczyn zajęła zaszczytne trzecie miejsce w swojej grupie.

1 października wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk, oraz dyrektor Centrum Sportowo-Rekreacyjnego OLIMPIC w Strawczynku Łukasz Woźniak odebrali statuetkę honorującą minione wydarzenie. - Hasłem tegorocznego Tygodnia Sportu było: „Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie!”. I w gminie Strawczyn świetnie się ono sprawdziło, ponieważ bardzo dużo mieszkańców włączyło się we wspólne, aktywne spędzanie czasu. Jako samorząd bardzo chętnie angażujemy się w tego typu akcje. Zmotywowaliśmy do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całe rodziny i o to właśnie chodziło. Imprezy sportowe były skierowane bowiem zarówno do dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych, a udział w nich był nieodpłatny – mówił Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn.

Podczas spotkania zostało także wręczone specjalne podziękowanie dla instruktorki fitness Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie Moniki Prawdy. Dyplom był uhonorowaniem jej szczególnego zaangażowania i pomocy w organizacji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2019. – Sport to moja pasja, którą pragnę zarażać każdego, kto tylko będzie miał ochotę wyjść z domu i aktywnie spędzić wolny czas. Dlatego nie mogło mnie zabraknąć podczas tak dużego wydarzenia. Starałam się w nie włożyć jak najwięcej serca. Dziękuję za tak zaszczytne wyróżnienie. Z pewnością będzie ono dla mnie motorem napędowym do dalszej pracy na rzecz sportu w naszej lokalnej społeczności – powiedziała Monika Prawda.

Sportowy tydzień w gminie Strawczyn
Przypomnijmy, w dniach od 26 maja do 1 czerwca w gminie Strawczyn w ramach Sportowego Turnieju Miast i Gmin odbyło się ponad pięćdziesiąt wydarzeń związanych z aktywnością fizyczną. Były to między innymi turnieje piłki nożnej, koszykówki, zajęcia fitness, rajdy piesze i Nordic Walking, a także zajęcia na basenie i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

Sportowy tydzień w gminie Strawczyn rozpoczął się 26 maja od zajęć związanych z piłką nożną. Kolejne dni obfitowały w treningi spinningowe i aerobik. Odbywały się również zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, wodna koszykówka, ćwiczenia dla wszystkich, pokazowy trening sportowo-wysiłkowy w terenie, rozgrywki piłkarskie, gra w koszykówkę, gry i zabawy na basenie dla każdego, zajęcia rozciągające, spacery, pokazowy trening juniorów Lechii Strawczyn, piłka wodna, rajd Nordic Walking, gry drużynowe, zajęcia na siłowni zewnętrznej oraz wiele innych. Wydarzenie trwało do 1 czerwca.