IMG 20180806 154304626

Trzynaście par z terenu gminy Strawczyn obchodziło jubileusz 50-lecia, a sześć par 60-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji jubilaci zostali zaproszeni do świetlicy Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie, gdzie przyjęli odznaczenia, prezenty i gratulacje od wójta Tadeusza Tkaczyka oraz wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek.

Wyjątkowe małżeństwa
Złote gody obchodzili: Zofia i Stanisław Drogosz z Oblęgorka, Grażyna i Lech Futer z Rudy Strawczyńskiej, Anna i Władysław Gorzelak z Rudy Strawczyńskiej, Cecylia i Stanisław Jas z Akwizgranu, Wanda i Józef Jaworscy ze Strawczyna, Zofia i Marian Met ze Strawczyna, Kazimiera i Henryk Piec z Huciska, Stanisława i Henryk Piotrowscy z Korczyna, Zofia i Walenty Raczyńscy ze Strawczyna, Józefa i Tadeusz Snoch z Akwizgranu, Teresa i Eugeniusz Wawrzeńczyk z Chełmiec, Stanisława i Wacław Zimny z Promnika oraz Zofia i Bogdan Jarząbek z Oblęgora. Diamentowe gody świętowali natomiast: Zofia i Zygmunt Kaczmarczyk z Rudy Starwczyńskiej, Marianna i Edward Kurczyńscy z Rudy Strawczyńskiej, Zofia i Jan Kusińscy ze Strawczyna, Zofia i Józef Majchrak z Kuźniaków, Zofia i Stefan Tkaczyk z Oblęgora oraz Natalia i Bronisła Knap z Rudy Strawczyńskiej. Jak zgodnie podkreślali sami jubilaci, kluczem do udanego, długoletniego małżeństwa jest wzajemne zrozumienie i sztuka kompromisów.

Moc życzeń i gratulacji
Gratulacje parom z długoletnim stażem małżeńskim składał wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk. – Okrągłe jubileusze pożycia małżeńskiego są doskonałą okazją, aby zatrzymać się i spojrzeć wstecz. Aby wspomnieć zarówno te radosne chwile, jak i te trudniejsze, które jednak mocno spajają związki – mówił wójt Tadeusz Tkaczyk. – W tym wyjątkowym dniu życzę państwu, abyście dalej szli przez życie, ramię w ramię, wspierając się wzajemnie, w szacunku i miłości. Życzę również kolejnych lat w dobrym zdrowiu, w otoczeniu ludzi, których kochacie oraz silnym poczuciu bezpieczeństwa i szczęścia – dodał wójt.
Do życzeń dołączyła Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. – Z okazji złotych i diamentowych godów, czyli wieloletniego pożycia małżeńskiego należą się państwu wyrazy uznania i szacunku za troskę o dobro rodziny, które latami pielęgnowaliście – powiedziała wojewoda Agata Wojtyszek. – Życzę państwu dalszych długich lat wspólnego życia, pełnych pogody ducha oraz szczęścia rodzinnego – dodała wojewoda.
Wszystkie pary, po wysłuchaniu uroczystego Marszu Mendelsona, zostały uhonorowane Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i listami gratulacyjnymi. Wręczono im także kwiaty oraz prezenty w postaci ciepłych kompletów pościeli. Przy tak wyjątkowej okazji nie mogło zabraknąć lampki szampana, tortu oraz tradycyjnego sto lat. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne rozmowy i wspomnienia przy słodkim poczęstunku.