Spacery, różnorodne warsztaty, zajęcia manualne, kulinarne i śpiewu, udział w obchodach Dnia Niepodległości, aktywność fizyczna, a także zabawa andrzejkowa – listopad w Klubie Seniora w Oblęgorze upłynął pod znakiem licznych spotkań i ciekawych wydarzeń.

Pomimo, że jesienna pogoda nie zawsze rozpieszczała, to seniorzy z gminy Strawczyn aktywnie spędzali czas. Listopad rozpoczęli od aktywności fizycznej, czyli spaceru na Baranią Górę. Oddali się też zajęciom manualnym, podczas których wykonali obrazy wyklejane „diamentami”. Jak co roku pamiętali też o swoich bliskich na cmentarzach, tworząc piękne kompozycje na Dzień Wszystkich Świętych.

Początek listopada upłynął też pod znakiem przygotowań do występów związanych z obchodami Dnia Niepodległości. W wolnych chwilach seniorzy spacerowali, tym razem ich celem była Góra Sieniawska. Nie zabrakło też wyjścia na basen. Podczas pierwszych bożonarodzeniowych warsztatów powstały piękne poszewki z elementami świątecznymi. 11 listopada seniorzy wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości zorganizowanej przez Samorządowe Centrum Kultury, Sportu i Czytelnictwa w Strawczynie. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali również w gościnnym pokazie w przedszkolu w Strawczynie.

Kolejne dni listopada to liczne zajęcia ruchowe na sprzętach w Klubie Seniora. Odbyły się także zajęcia kulinarne, podczas których powstały kopytka dyniowe. Seniorzy nie zapomnieli oczywiście uzupełnić kroniki Klubu.

Druga połowa jesiennego miesiąca upłynęła pod znakiem dalszej aktywności. Były spacery wokół zalewu w Strawczynie oraz zajęcia manualne, podczas których powstały karmniku dla ptaków i kolejne elementy świąteczne. Odbyły się też zajęcia w zakresie profilaktyki kręgosłupa, a aktywny tydzień zakończył się wyjazdem do tężni solankowej w Busku-Zdroju. W ostatnich dniach listopada seniorzy wykonywali kolejne prace świąteczne. Wzięli też udział w zajęciach z Zumby i zabawie andrzejkowej, podczas której miło spędzili czas wraz z wójtem gminy Strawczyn Tadeuszem Tkaczykiem, wiceprzewodniczącym Rady Gminy Strawczyn Damianem Gad oraz dyrektorem SCKSiC w Strawczynie Łukaszem Woźniakiem.

Warto dodać, że strawczyńscy seniorzy włączyli się w zainicjowaną przez zastępcę Komendanta Świętokrzyskich Ochotniczych Hufców Pracy Magdalenę Fogiel-Litwinek oraz wicemarszałek Renatę Janik akcję #muremzapolskimmundurem. W geście solidarności ze służbami mundurowymi pełniącymi swoją służbę na granicy polsko-białoruskiej zorganizowano zbiórkę słodkości i smakołyków, które zostały przekazane terytorialsom udającym się na granicę, aby wesprzeć działania służb mundurowych w strefie objętej stanem wyjątkowym.

Agnieszka Olech