Aktualności

Wybierz poniżej temat, a następnie tytuł elementu, by go przeczytać.

Ogłoszenie publikowane na prośbę Starostwa Powiatowego w Kielcach:

Zapraszamy osoby zainteresowane poprowadzeniem bufetu w budynku Starostwa Powiatowego w Kielcach.

Mamy do wynajęcia przestronny, widoczny z zewnątrz lokal przeznaczony na działalność gastronomiczną. Doskonała ekspozycja plus miejsca parkingowe (godzina parkingu za darmo) na pewno zachęci niejedną osobę do skorzystania z oferty lokalu. W samym budynku starostwa pracuje ok. 450 osób, do tego tuż obok siedziby zlokalizowane są: Świętokrzyska Izba Lekarska, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, duży market budowlany, a w trakcie budowy jest Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar. Do tego okolica bez znaczącej konkurencji lokali gastronomicznych. Przed lokalem jest otwarta przestrzeń, trawnik, stacja rowerów. Możliwość świadczenia usług na zewnątrz.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strawczynie informuje, że wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, wysłać pocztą tradycyjną na adres Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Żeromskiego 16, 26 -067 Strawczyn lub przekazać za pomocą środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy e PUAP do 30 listopada 2022 r.

Dodatek węglowy przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Przez paliwa stałe rozumie się węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego.

Druki wniosków w wersji papierowej można pobrać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Strawczynie lub w Punkcie Informacyjnym Urzędu Gminy.

Wzór wniosku o dodatek osłonowy w załączeniu.

Załączniki:
Pobierz plik (Wniosek-dodatek-weglowy.pdf)Wniosek-dodatek-weglowy.pdf[ ]1283 kB
Załączniki:
Pobierz plik (SKW_2604_BG_20220817093350932.pdf)SKW_2604_BG_20220817093350932.pdf[ ]141 kB

To będzie prawdziwy powrót do przeszłości. W najbliższą niedzielę, 21 sierpnia cofniemy się w czasie o cztery stulecia, do epoki znanej nam z podręczników do historii. A to za sprawą drugiej odsłony widowiska plenerowego „Opowieść jako żywa…”. W tym roku zorganizowane zostanie ono z okazji 410. rocznicy urodzin księcia wojewody Jeremiego Wiśniowieckiego

O godz. 11.30 rozpocznie je Msza Święta w Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu. - Po nabożeństwie, o godzinie 13.00 na błoniach Świętego Krzyża rozpocznie się widowisko historyczne, przygotowane przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej. Przedstawiony zostanie żywot Jeremiego Wiśniowieckiego. Jednocześnie będą pokazy husarii, moda dworska - mówił podczas konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie Mirosław Gębski, starosta kielecki.
Całe wydarzenie ma przypominać, że właśnie w kryptach na Świętym Krzyżu spoczęło ciało Księcia, uznawanego za wybitnego dowódcę i znamienitego obrońcę Zbaraża.

Strawczynada 2022

Podkategorie

Najnowsze wiadomości z serwisu!

Czytaj więcej: Najnowsze